Halloween és Márton napi mulatság a József Attila Általános Iskola felsős diákjaival

Idén a Művelődési Központ és Könyvtár nyújtott segítséget a József Attila Általános Iskolának az évente megrendezésre kerülő vetélkedő megszervezésében. A felsős diákok ezen a délutánon megismerkedhettek az őszi ünnepkörökkel és az ahhoz kapcsolódó hagyományokkal, népszokásokkal. A közös játékra 10 csapat készült, akik a vetélkedőre tréfás csapatnevekkel érkeztek.

A diákokat sok érdekes játék várta, melyhez főképpen a találékonyságukra volt szükségük. A játékos feladatok között volt „élőszobor” alkotás, ahol a csapatok rendkívül kreatív módon jelenítették meg a kihúzott témakört. Láthattunk jelenetet például egy disznóvágásról, esküvőről, temetésről, betlehemezésről.

A csapatkapitányok a könyvtárba is ellátogattak, hiszen a feladatok egyike volt, hogy a Mihály és Márton nap, valamint a Mindenszentek és Halloween eredetét és szokásait megismerjék. Ezek az ismertetők egy-egy könyvtári könyvben pihentek és várták a játékosokat, hogy a kihúzott könyvtári jelzet alapján rájuk bukkanjanak. Természetesen a feladat ezzel még nem ért véget, mert újabb kihívás elé állítottuk őket, melyhez a lent várakozó csapattársak segítségét is igénybe kellett venniük.

Megismerkedtek és felidéztek néhány régi magyar szólást és közmondást is, melyek a Márton napi lúdhoz, vagy éppen a Szent Mihály napi időjósláshoz kapcsolódnak. Bizony nem volt könnyű az összekevert szavakból megfejteni melyik szólásra is gondoltunk! A gyerekek azonban jól állták a sarat és rövid időn belül megérkeztek a helyes megfejtések.

Nem maradhatott el a Halloween napi jelmeztervező játékunk sem, melyhez a csapatok különböző anyagokat használhattak fel. A szerencsén múlott, hogy kire került buborékos csomagoló, szatyor, újságpapír, krepp-papír, tojástartó vagy éppen kukazsák. Született szellem, múmia, denevér, hawaii táncosnő, hercegnő és életre kelt újságpapírból a dús sörényű Szent Mihály lova is.

A közös játék nem érhetett véget közös tánc nélkül. A Muzsikás Együttes lakodalmasa igazi meglepetés volt a csapatok számára, akik összekapaszkodva táncoltak és mulattak, emlékezetessé téve számunkra is ezt a vidám délutánt.

Tovább a képekhez

Darida Andrea