Martfű-mese – A Cipőkirály birodalma

Programidőpont: 2017. október 17. 17:00 – 19:59

Martfű történelméről, fejlődéséről, a cipőgyárról mese készült, hozzá papírszínházas előadás és múzeumpedagógiai foglalkozás. A helytörténet mellett a mese, a szituációs játék és az illusztrálás is fontos szerepet kap.
Az előkészítésben könyvtáros, versíró, grafikus és muzeológus működött közre. A mese segítségével a legkisebbekkel is könnyen feldolgozható városunk rendhagyó történelme, a cipőhöz, martfűhöz kapcsolódó játékok pedig hozzájárulnak az új információk beépüléséhez. Az általános – és középiskolai tanárok mellett az óvodapedagógusokat is várjuk programunkra, ahol a szemléltető játékos-helytörténeti foglalkozás mellett megismerhetik a Gyűjtemény, a Városi Könyvtár és a Művelődési Központ óvodásoknak-iskolásoknak szóló programjait, az elmúlt évek eredményeit. Kerekasztal beszélgetésünkön a tapasztalatokat, igényeket, elvárásokat egyeztetjük, hogy a jövőben még aktívabb legyen az együttműködés intézményeink között. A rendezvényt gasztroprogram egészíti ki.

INGYENES PROGRAM!

Célközönség: A program során a környező települések: Rákóczifalva, Rákócziújfalu, Kengyel, Tiszaföldvár és Martfű oktatási intézményeinek, óvodáinak pedagógusait szólítjuk meg.

Martfű-mese - A Cipőkirály birodalma