Ruhákat akasztottak ki a városban

Ruhákat akasztottak ki a városbanMásodik alkalommal csatlakozott a Martfűi Hely- és Ipartörténeti Gyűjtemény a Múzeumok Éjszakája országos eseményéhez, több mint 400 intézménnyel együtt – tudtuk meg Eiler Zita muzeológustól.

Az idei programot a „Hősök, felfedezők, újítók” szlogenhez igazodva alakították ki. A kerámiagyűjtemény kapcsán megemlékeztek a februárban elhunyt egykori pedagógusról, Pécskői Miklósról, Martfű díszpolgáráról. Mindenki előtt ismert volt, hogy régiségeket gyűjt, az osztályterme is ezekkel volt tele. A túlnyomórészt 19. század végi anyagukat a köz javára fordították, kerámiagyűjteményükben osztályok sora kap itt azóta is alapismereteket rajz-, néprajz- és honismeretórákon.

Híradástechnika-történeti kiskiállítást is rendeztek Szilvási József régi rádiói, televíziói felhasználásával, közben a résztvevők kipróbálták a morzejeleket és a hírolvasást is.
Hozz magaddal egy gombot, és küldj üzenetet Franciaországba! címmel pedig egy művészi performanszhoz is csatlakoztak, melyben női ruhákat akasztottak a város főbb pontjaira. Minden ruha egy-egy üzenetet hordozott, így vált a nők szószólójává.

/forrás: szoljon.hu – 2016. 07. 04. 09:20/