Digitális tartalmakkal bővült a Martfű történelmét bemutató kiállítás

Martfű történetéhez kapcsolódó digitális tartalmakkal bővült a Martfűi Hely- és Ipartörténeti Gyűjtemény állandó kiállítása és honlapja. A Nemzeti Kulturális Alap pályázati támogatásának köszönhetően digitális kiállítási katalógus és online játékok, informatív elemek várják a látogatókat a Város Születik vol. 2. kiállításban és a gyűjtemény honlapján.

A Gyűjtemény cipő műtárgyairól nagy felbontású fotók készültek, 3600-ban körbeforgatható, tanulmányozható minden darab. Az 1942-2002 között gyártott cipőket használatuk szerint csoportosítottuk: a legnépszerűbb sportcipők, az utcai- és munkacipők és díszcipők. A cipőkhöz rövid leírást adtunk: funkció, kinézet, anyag, logó típus, méret. Különlegesek azok a cipőink, melyeket a cipőgyárból kaptunk, ezek mintacipők, csak fél pár van belőlük. A díszcipőkhöz a gyártás során keletkezett hulladékanyagokat tudták hasznosítani, így készültek 12-13 cm talphosszal mini sportcipők, papucsok, hosszú szárú női csizmák, elegáns magas sarkú vagy alkalmi férfi cipők. Ezeket reklámajándékként használták. Nagy csoportot alkotnak a logózott reklámtárgyak: nejlonszatyrok, poharak, tolltartók, noteszek, naptárak……

Akár 5-6 éves kortól lehet játszani új, online feladványainkkal: suszter kirakó, memóriajáték. Ha valaki figyelmesen nézi meg a kiállítást, hallgatja a tárlatvezetést, könnyedén megoldhatja a cipő és sportágpárosítót vagy lépkedhet végig a Bata-társasjáték állomásain.

Turistáknak és helyi lakosoknak is informatív lehet az okostérkép, ahol a történeti, kulturális vagy turisztikai helyszínekhez kép, leírás és elérhetőség kapcsolódik.

A martfűi idővonalon a legfontosabb történeti állomásokat tanulmányozhatjuk. Helyet kaptak itt a 20. századi események mellett régészeti leletek is. Képek és rövid leírások segítenek minket tájékozódni városunk történelmében.

Várjuk a Martfűi Hely- és Ipartörténet állandó kiállításába és rendezvényeire!

Segítsen bővíteni a Gyűjteményt, gazdagítani Martfű történelmét tárgyaival, emlékeivel!

Eiler Zita, muzeológus

Támogató: Nemzeti Kulturális Alap

 

Megosztás:

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

Cikkajánló: